Pomáham ľuďom získať viac energie a dosiahnuť trvalé zdravie.

"Nasledujúci príbeh vznikol na základe skutočných udalostí. Akákoľvek podobnosť s (vašou) realitou nie je náhodná. Úprimne verím, že máme niečo spoločné. Presvedčte sa sami..."

Na školení s Vladom Zlatošom
Ranná show Teleráno na Markíze
Reklamná kampaň pre Delimano smoothie mixér
s Michalom Páleníkom a Barbarou Svieženou
V cieli a na ceste zároveň

Čupka! Na váhu! Zase máš najviac kíl?! A teraz sa držať hrazde! Ako vždy...0 sekúnd! S pohľadom do zeme odchádzam späť na lavičku...

Spomínam na školské časy. Obaly od sladkostí a sáčky od šišiek som s obľubou "odkladal" medzi matrace v gauči. Jedlo mi skrátka veľmi chutilo! Klasické "posmievačky" od okolia mi ukrajovali veľké kúsky so sebavedomia. Všetci tí čo jedli rovnaké sladké buchtyčokoládky však nevyzerali tak "mohutne" ako ja.  Čím viac som tomu nerozumel tým viac jedla som bol schopný zjesť...

Šport mi nebol cudzí - avšak bez systému a pravidelnosti sa nediali žiadne zázraky. Hral síce futbal (asi ako každý chlapec) - a o čo menej talentu som mal - o to viac bojovnosti a oduševnenia som vkladal do hry. Ešte na strednej škole ma z pohľadu na šalát striasalo, ale majonézové bagety a záviny mi išli dolu krkom ako po masle! Bod zlomu vyvrcholil na VŠ v Prešove. Internátne bambino a dehydrované sáčkové jedlá neboli žiadne terno, no ľady sa pohli v oblasti pohybu.

V roku 2009 mi učaroval floorball. O dva roky neskôr som hral v najvyššej celoštátnej súťaži - florbalovej extralige. Postupom času som zistil, že zdanlivo nedosiahnuteľné ciele sa približujú míľovými krokmi. Narazil som na blog Vlada Zlatoša, ktorý mi pomohol pospájať si útržky dovtedy získaných poznatkov. A o pár rokov neskôr sme prednášali spoločne na školení - pre mňa brutálny highlight!

Vyriešenie vlastného problému mi otvorilo oči a rozhodol som sa zájsť ešte ďalej

Práve počas vysokej školy som sa rozhodol spojiť svoj formálny obor (Personálny manažment a andragogika) so svojou vášňou v zdokonaľovaní systému životosprávy. Inými slovami: Pomáhať ľudom objaviť ich vlastné schopnosti cítiť sa skvele - či už je cieľom krajšie telo, lepšia kondícia alebo viac energie.

Teleráno a článok prečítaný >20.000 krát

Hned po promóciách prišli prvé certifikáty z oblasti výživy a tréningu, ale hlavne praktické skúsenosti. Odštartovalo to prácou pre sieť poradní Svět zdraví v roku 2014. Dennodenná práca konzultanta sa pre mňa stala vrcholom sebarealizácie. Perfektné zamestnanie za ktoré som doteraz úprimne vdačný!

Podarilo sa mi moje prvé vystúpenie v živom prenose TV Markíza. Na gymnáziu som miloval slohové práce a tak som začal písať blog. Jeden z prvých článkov si prečítalo 20000 (!) ľudí. Ďalší vyšiel dokonca už vtedy v časopise FitŠtýl - proste začali sa diať veci! 

Vykročenie mimo svoje pohodlie

V roku 2015 prišiel další bod zlomu. Zobral som osud (rozumej živobytie) do vlastných rúk. Žiadna pravidelná výplata. Žiadne "istoty". Iba stúpajúca viera vo vlastné schopnosti a hodnotu svojho času. Prišli dalšie školenia a dôležité kontakty. Dokonca som účinkoval v TV reklame. Začal som prednášať na rekvalifikačných kurzoch Welko. 

Do toho som spoznal úžasnú ženu, vďaka ktorej som rástol oveľa rýchlejšie. Nielen ako partner. Ale aj v roli výživového poradcu, kondičného trénera, lektora či autora. Prijal som obrovskú zodpovednosť vzdelávať odborníkov čo zlepšujú život ďalším ľuďom. Prišiel náš prvý bestseller, po ňom druhý a ešte úspešnejší... 

Zistil som, že  ak mám jasnú víziu tak získam dar vidieť príležitosti aj tam kde ostatní ľudia nevidia nič. 

Nie je to teda o tom čo sa Ti stane, ale čo s tým spravíš! 

Som nesmierne vďačný za moje veľké brucho a nulovú kondíciu! Ako je to možné? Keby som pred rokmi nepotreboval riešiť svoje problémy tak by som možno doteraz nedal dopustiť na sladké buchty, šunkovú penu s 5 rožkami a farebné nápoje. Nemal by som ani poňatia o tom, aký obrovský vplyv na organizmus a zdravie predstavuje skonzumované jedlo. 

Objavil som cestu ako jesť a žiť VEDOMEJŠIE a na ňu pozývam aj vás. 

Som na ceste, ktorá je zároveň cieľom. Ceste neustáleho bádania a celoživotného vzdelávania. Je to dennodenné hľadanie spôsobov ako u ľudí zlepšovať stravovacie návyky a životosprávu. Pomáham druhým objaviť ich vlastné schopnosti uspieť a cítiť sa skvele. Veriť im viac ako si veria oni sami.  Učím ľudí prebrať zodpovednosť voči svojmu telu i životu. Telo je predsa jediné miesto v ktorom strávime zvyšok svojho života. Oplatí sa teda vedieť sa o neho postarať - súhlasíte? 

 

Moje vzdelanie a kvalifikácia

Verím, že ten kto sa prestal vzdelávať – pomaly, ale isto mentálne odumiera.

Neustále hľadanie kvalitných informácií považujem za nevyhnutnosť. Absolvoval som množstvo kľúčových školení a seminárov. Všetky teoretické poznatky sa snažím overovať v praxi a formulovať tak, aby boli zrozumiteľné a použiteľné. Som neustále študujúci Diplomovaný nutričný terapeut a taktiež absolvent odboru Vzdelávanie dospelých a personálny manažment. Toto všetko dennodenne využívam pri svojom poradenstve a koučingu.

Môj PDF odborný profil nájdete TU.

Prečo nie som len ďalší z množstva "výživových poradcov"?

 • Nie som predajca doplnkov výživy
  Nepredávam zázračné suplementy na ktorých by ste sa stali závislí. Výživové doplnky používam len v opodstatnených prípadoch. Vždy ponúkam viacero alternatív a konečnú voľbu nechávam na vás.
 • Nejde o kilogramy, ale o trvalú zmenu
  Za koniec spolupráce nepovažujem redukciu kilogramov. Spokojný som až vtedy keď vidím zmenu v hlave. Iný pohľad na potraviny, postoj k životu a dlhodobé riešenie.
 • Nie som len produktom víkendového školenia pre poradcov
  Neustále si prehlbujem svoju kvalifikáciu a učím sa od najlepších v obore. Počas mojej 6 ročnej praxe neustále overujem teoretické poznatky v praxi.
 • Netlačím "jedálničky" na počkanie
  Ešte viac času ako samotnej tvorbe výživového plánu venujem zberu informácií o individuálnych zvláštnostiach. Analýza stravovacích návykov, životného štýlu či mentálnych "spúšťačov" problému sú predpokladom dlhodobej úspešnosti. Celý proces vylepšujem aj vďaka mentorom z rôznych oblastí ako psychológia, medicína či farmácia.