Moje služby a produkty

Spoločne sa môžeme posúvať na ceste za Tvojimi cieľmi oveľa rýchlejšie.

Správne informácie majú nevyčísliteľnú hodnotu pre toho, kto ich práve potrebuje na svoje rozhodovanie.. Verím, že si určite vyberieš to čo Ti najviac sedí v rámci Tvojich možností, priorít a potrieb. 

" V dnešnej dobe nie je núdza o dostatok bezplatných informácií. Niektoré sú užitočné viac, niektoré oveľa menej. Pri svojom hľadaní si sa dostal až sem. Skús teda posúdiť či mi môžeš dôverovať pri riešení svojej situácie. Napovedať Ti môže môj odborný profil alebo referencie či vlastný životný príbeh. 

1. Osobná / Online konzultácia - cena: 60 € / hod.

Potrebuješ robiť lepšie rozhodnutia vzhľadom na svoje ciele a aktuálnu situáciu? Pomocou otvorenej konzultácie a vopred pripraveného scenára Ťa dokážem posunúť tým správnym smerom. Budem s Tebou otvorene zdieľať svoje vedomosti, skúsenosti a dlhodobo získavaný úsudok

Tvojou domácou úlohou bude pripraviť si čo najlepšie otázky. Výstupom konzultácie tak budú konkrétne opatrenia a okamžite použiteľné "akčné kroky".


Spoločne nájdeme spôsoby ako robiť lepšie rozhodnutia v oblasti, ktorú chceš zlepšiť. Výber témy je na Tebe. Napoviem Ti v čom sa cítim "doma":

  • V oblasti výživy a životosprávy témy ako chudnutie, chronické prejedanie, nutričná podvýživa, športová výživa, regenerácia, doplnky výživy či tovaroznalectvo (nákup potravín)
  • Čo sa týka zdravia a prevencie: trávenie a jeho poruchy, alergie a intolerancie, spánok a podpora imunity, obezita a pridružené ochorenia resp. diéty v liečebnej výžive
  • Pri sebarozvoji a sebavzdelávaní ponúkam svoj náhľad na manažment stresu a psychohygieny, príjem a spracovanie informácií, definíciu vlastných cieľov
  • Viem Ťa usmerniť aj pri tréningu a fyzickej aktivite vďaka praktickým skúsenostiam z role kondičného trénera a aktívneho športovca 

2. Osobný výživový plán / Coaching

Zabudni na stravovacie obmedzenia či hladovanie. Dá sa to aj inak. Zistíme čo presne Ti vyhovuje a získaš viac ako 50 chutných receptov jedál navrhnutných presne pre Teba. Samozrejmosťou je zohľadnenie potravinových alergií či intolerancií.

Viac informácií →

3. Health Transformation

Táto prémiová služba obsahuje nadstavbu v podobe pohybového programu s elitným kondičným trénerom. Počas celej doby spolupráce budete teda v špičkovej starostlivosti hneď 2 expertov! Zažijete transformáciu životného štýlu a stanete sa svojou najlepšou verziou! Vyplňte formulár nižšie a my sa vám ozveme


4. Prednášky a semináre

Ako diplomovaný lektor sa podieľam na akreditovaných kurzoch pre poradcov výživy či trénerov. Mám sa sebou mnohé verejné vystúpenia. V rámci vzdelávania a osvety realizujem prednášky a semináre či už pre firemný sektor, laickú verejnosť alebo školskú mládež. V prípade otázok alebo záujmu o vzdelávaciu akciu sa mi neváhajte ozvať.

Som spoluautor 2 slovenských bestsellerov:

Kniha 107 neodolateľných smoothie receptov - 16 €

Túto unikátnu knihu Ti vrelo odporúčam! Viac info na odkaze nižšie kde ju môžeš rovno aj kúpiť. Osobne sa ku nej dostaneš aj v LM Training Centre.

Kniha 107 neodolateľných FIT receptov - 16 Eur

Našlapané recepty odo mňa a ďalších TOP odborníkov. Viac info na odkaze nižšie kde ju môžeš rovno aj kúpiť. Osobne sa ku nej dostaneš aj v LM Training Centre.


Kto mi dôveruje?

Ako profesionálny športovec som si uvedomil, že je potrebné sa zaujímať o všetky zložky prípravy, nie len o samotný tréning, ale aj o stravu a výživu. Potreboval som si spraviť jasno v tom, kedy, koľko a akou formou prijímať živiny v strave a výživových doplnkoch. Prioritou bolo a je zlepšenie a zrýchlenie regenerácie. Počas dlhodobej spolupráce som sa naučil ako manipulovať s jedlom a doplnkami tak, aby sa dostavil požadovaný efekt. Martina odporúčam pokiaľ si športovec a vieš, že nieje jedno čo do seba počas dňa dávaš. Ale taktiež všetkým bežným ľuďom čo si myslia, že stačí iba cvičiť či športovať a zanedbávajú výživu.
Alexander Slafkovský8-násobný majster sveta vo vodnom slalome
Potrebovala som sa naučiť stravovaniu, ktoré mi nebude odoberať energiu a pomôže zdravo schudnúť. Užívam si všetko čo k dobrému, vyváženému jedlu patrí! A popritom mi ubudlo 7 kg na váhe a 11 cm na páse :-) Spolupráca s Martinom mi pomohla aj pri pohľade na potraviny tzn. chleba a prílohy k jedlu nie sú žiadny strašiak, ktorý je prísne zakázaný, práve naopak. Určite ho odporúčam ľudom, ktorí majú problémy s trávením alebo potrebujú schudnúť. Pod jeho vedením sa nemáte čoho báť! Je to odborník, ktorý vás vždy usmerní, poradí a hlavne podporí. Človek, ktorý sa vzdeláva, aby mohol pomáhať. Odporúčam všetkými 10-timi!
Anna PrísažnáZdravotníčka
Martin je profesionál po každej stránke. Všetko, čomu sa venuje myslí úprimne a vedomosti ktorými disponuje ďaleko presahujú "štandard". Veľmi si ho vážim ako človeka aj ako odborníka v oblasti dietoterapie a problematiky pohybovej aktivity. Ako jeden z mála odborníkov vyniká empatiou a profesionálnou komunikáciou, ktorá je v dnešnej dobe veľmi vzácna. Nemá vyhranený názor, na problematiku sa pozerá triezvo a rozsah jeho znalostí sa dokonale dopĺňa s bohatými skúsenosťami. Mám tú česť s Martinom spolupracovať v niekoľkých projektoch zaoberajúcich sa zlepšovaním zdravia obyvateľstva. Vrelo odporúčam zveriť sa do Martinových rúk, do rúk skutočného profesionála!
Michal PáleníkExpert na výživu / Extrémne premeny
Martina som oslovil lebo som chcel vyriešiť hlavne svoj zdravotný problém, ktorý vplýval na všetko ostatné (kondička, psychika, rodinný život). Krvné testy a dna boli pre mňa znepokojujúce a zároveň hlavný motor premeny. Po 6 mesiacoch sa toho zmenilo dosť veľa. Hmotnosť klesla o 10 kg, kľudový tep počas dňa sa znížil z 90+ na 65-70. Kyselina močová, pečeňové testy aj triglyceridy sa dostali konečne do normy. Celý čas som mal pocit skôr kamarátskeho ako klientského prístupu - SUPER !! Martin sa snaží byť lepší, očakáva výsledky, zaujíma sa ako sa komu darí a ak nie tak hľadá riešenie. Cele to musím zhodnotiť tak, že "stretnúť sa s Martinom a osloviť ho bolo jedno z TOP rozhodnutí v mojom živote, ktoré som urobil."
Milan Mikuláš IT manažér
Pred ťažkou letnou prípravou sme sa chceli vyhnúť obávanej strate hmotnosti a navyše sme potrebovali pribrať - hlavne na svaloch. Jednoducho sme si nemohli dovoliť strácať kilogramy pri intenzívnej záťaži ako doteraz. Maťo nám ukázal ako sa stravovať správne a zároveň jednoducho. Doteraz sme síce konzumovali veľa (aj sladkého) avšak takýto jedálniček neobsahoval potrebné živiny a vôbec to nestačilo vzhľadom na záťaž vrcholových športovcov. Vďaka kvalitnému výživovému plánu a cielenej doplnkovej výžive sme nielen pribrali svalovú hmotu, ale dokonca vymizla neprirodzená chuť na sladké. Odporúčame určite všetkým profesionálnym športovcom, ktorí sa chcú posunúť o level vyššie alebo sa stravujú rovnako zle a nekvalitne ako ešte donedávna aj my. My sme Maťovi vďační a svoj účel to splnilo nad očakávania!
Matúš & Jakub SukeľSlovan Bratislava / MHK 32 L. Mikuláš
Takže Maťa som oslovila na základe odporúčania a bolo to spočiatku kvôli zdravotným problémom, s čím súviselo aj zhotovenie jedálnička. Výsledkom bolo, že som pociťovala omnoho viacej energie počas dňa, ktorá bola rovnomernejšie rozložená, zlepšila sa mi aj taká maličkosť ako kvalita vlasov, nechtov a taktiež čiastočne aj trávenie. Hlavne ma už netrápia až tak večerné návaly prejedania sa a nájazd do chladničky ako predtým,s čím sa trápim už strašne dlhú dobu. Páči sa mi, že to celé prebieha v priateľskej atmosfére a vzájomnej dôvere. Žiadne formálne stretnutie, ktoré končí odovzdaným jedálničkom. Martin proste hľadá spôsoby, ako pomôcť a vyriešiť daný problém. Vôbec neľutujem rozhodnutie, že som sa zverila práve jemu - bola to perfektná investícia do samej seba. Určite ho neváhajte osloviť. Ste v správnych rukách :) !
Marcela Karcolová
Martina som oslovila prvýkrát hlavne kvôli zníženiu hmotnosti po operácii kolena. Spolupráca s ním bola na vysokej úrovni, jednoducho – bola som spokojná! Následne teda naša spolupráca pokračovala, nakoľko som si uvedomila, že pre vrcholového športovca je výživa veľmi dôležitá. Vysvetlil mi ako všetko spolu súvisí najmä ako sa stravovať pred a po tréningu aby telo dostalo všetky živiny, potrebné na kompletnú regeneráciu a zlepšenie výkonu. Vypracoval pre mňa výživový plán aj s dôrazom na detaily ako sú vitamíny či minerály. Spoluprácu s Martinom si neviem vynachváliť a odporúčam ho aktívnym športovcom ako aj „normálnym“ ľudom.
Romana KiapešováŠKP Bratislava / SR "A"
Potrebovala som zmeniť svoju životosprávy a samozrejme aj úbytok na váhe. S Martinom sme začali spolu trénovať vo fitku, kde mi ukázal a hlavne ma naučil, že nie všetko je o strojoch, ktoré sú tam, ale že najlepšie sa maká s vlastným telom. Strávili sme spolu fakt tvrde odmakané hodiny po ktorých sa dostavil aj viditeľný výsledok a ja som sa vďaka tomu opäť „vtrepala“ do obľúbených džínsov! Môžem povedať, že jeho postoj je naozaj profi a na vysokej úrovni, pretože zvládať ženskú náladovosť je fakt, že makačka! Už len pre toto by som Martina odporúčala všetkým ženám, ktoré majú strach so spolupráce s mužom. Baby no stress – on je fakt tá správna voľba! 😉
Monika Brodňanová
Môj život sa príchodom dcérky Žanetky veľmi zmenil. Mám na mysli aj popôrodné kilečká. Oslovila som Martina, pretože som mala možnosť dopočuť sa o jeho množstve skúseností, pozitívnom a osobitom prístupe ku klientom. Nesklamal ma. Mojim cieľom bolo oi. kompletne zmeniť životosprávu a naučiť sa množstvo informácií ktoré by som neskôr zúročila pri stravovaní celej mojej rodinky. Obzvlášť prínosná bola exkurzia v obchode, ktorá mi umožnila spoznať zblízka tie správne potraviny a naučiť sa vytriediť tie, ktoré vôbec nepotrebujem. Martin mi pomohol, konečne som spokojná so svojou postavou, a to prinieslo aj môj pozitívnejší prístup k svojmu telu. Odporúčam ho všetkým ktorí cítia potrebu zmeniť životný štýl a nevedia ako pritom postupovať…
Katarína Kozáková
Martina som oslovila na základe referencie od mojej švagrinej Kataríny. Mám za sebou pár (ne)úspešných chudnutí, ktoré sa skončili jo-jo efektom. Veľmi som túžila schudnúť, ale na to som potrebovala zmeniť svoje stravovacie návyky - no nemala som predstavu ako to urobiť. Ešte donedávna som sa stravovala podľa kuchyne "starých materí". Momentálne sa teším z toho, že vďaka Martinovi je moje stravovanie správne. Skončila moja poobedná únava a chuť na sladké takmer úplne zmizla. Dokonca som sa naučila samostatne variť a pripravovať jedlá z jedálneho lístka. Spoluprácu s ním odporúčam všetkým ľuďom, ktorí túžia po lepšej postave bez opakovaného chudnutia a priberania. Vykročte sa správnu cestu za pomoci odborníka akým je Martin!
Adriana Kozáková
Ako bývalý futbalista na vrcholovej úrovni sa snažím udržiavať v čo najlepšej fyzickej kondícii, žiť zdravo a prenášať to spolu s manželkou aj na naše dve deti - byť im dobrým vzorom. Mám rád jednoduchých ľudí a na druhej strane ľudí, ktorí veľmi dobre rozumejú tomu čo robia. Martin mi jednoducho, ale efektívne ukázal smer akým sa mám uberať v oblasti výživy a zdravého životného štýlu. Napriek tomu, že som už mal nejaké skúsenosti a vedomosti, to čo mi dal Martin ma prenieslo míľovými krokmi ďaleko vpred. Jednoznačne by som ho odporučil každému kto hľadá hlavne kvalitného a skúseného odborníka, dobrého človeka - kamaráta, ktorý chce naozaj pomôcť a nasmerovať ho k dokonalej samostatnosti.
Maroš Sokol
Ahoj, ak toto čítaš tak si na webe Martina Čupku a ja som Michal Popelář – mladý chalan, čo sa popri svojej 9 – 17 práci venuje beauty, wellnessu a umeniu. Osud a moja dobrá kamoška mi priniesli do cesty Martina. Dali sme „kávu“ a išli sme na to. Martinove služby som využil vo fitku pri osobnom tréningovom pláne, ktorý mi zostavil (a ja som ho dodržiaval) a jeho rady som počúval aj pri upravovaní môjho jedálnička. Výsledky nenechali na seba dlho čakať. A ja som s nimi bol (aj stále som !!! ) nadmieru spokojný. Nespájam moje meno s kadekým ale s Martinom ho kľudne spojím. Vážim si ho za jeho profesionálne poradenstvo a jeho individuálny prístup ku svojím klientom (teda aj ku mne). A môžem ho smelo odporučiť aj Tebe ! See ya
Michal Popeláŕ Manažér logistiky
U Martina si vážíme toho, že nezůstává jen u základních znalostí, ale neustále se nejrůznějšími způsoby vzdělává a vyhledává nové informace, které zkvalitňují jeho práci jako kondičního trenéra, tak i výživového poradce a lektora nejrůznějších vzdělávacích akcí. Je to skvělý lektor, který dokáže posluchače zaujmout a dnes je již pevným článkem našeho slovenského týmu. Zařadili jsme ho taky do týmu lektorů realizujících speciální krátkodobý kurz Sportovní výživa, o který je mimořádný zájem a realizujeme jej jak v Bratislavě , tak v Košicích. Já osobně mohu doporučit jeho služby všem, kteří si uvědomili, že jedině zdravý životní styl je správná cesta k zachování si pevného tělesného i duševního zdraví a kondice do vysokého věku.
Ing. et Ing. Vladimír KleschtHlavný lektor a zakladateľ inštitútu Welko v ČR
S pribúdajúcim vekom som si čoraz viac uvedomoval potrebu postaviť sa zodpovedne ku svojmu životu a životospráve zároveň. Po získaní základných návykov a poznatkov z oblasti výživy som „pričuchol“ aj ku cvičeniu. Znervózňovalo ma ubúdanie svalov a chcel som byť schopný vykonávať moje obľúbené činností. Ku rozvíjaniu kondície by sa malo pristupovať odborne, aby sa eliminovalo riziko zranenia – tento predpoklad Martin určite spĺňa. Celoživotný stres a ne-pohyb dnešnej doby sa vždy musí nejakým spôsobom kompenzovať – u mňa je to striedma, no správna výživa a cielený pohyb. Martina odporúčam každému kto sa rozhodol pristúpiť ku celkovej zmene životosprávy a chce byť zodpovedný voči vlastnému telu.
Ivan StachoAktívny penzista - 76 rokov (!)
Ako otec, podnikateľ a športovec sa snažím nájsť správnu cestu v životospráve a napredovaním v oblasti sebarozvoja. Martina som zažil ako lektora na kurze športovej výživy kde som si chcel utriediť informácie a dozvedieť sa a naučiť sa niečo nové. Po kurze som určite upustil od striktnosti na nejaký výživový smer. Začal som dbať skôr na kvalitu, jednoduchosť a pôvod potravín. Pri športovej výžive som viac-menej robil správne kroky k premene postavy. Ako rozdielové vnímam najmä Martinove trefné doporučenia ohľadom časovania suplementov a jedla pred a po tréningu. Tie som si osvojil a aplikoval v praxi. Určite by som odporučil celý kurz inštitútu Welko každému, kto sa vážnejšie zaujíma o výživu a pohyb.
Anton MajtánPodnikateľ a vášnivý športovec