Komu som už pomohol a kde ste ma mohli vidieť?

 Šimon Nemec - ľadový hokej

2. miesto Draftu 2022 / New Jersey Devils 

Najproduktívnjší hráč MS juniorov 2021

Jakub Grigar - vodný slalom

Strieborná medaila - TOKYO 2021

Majster Európy do 23 rokov 

 Jakub Šiarnik - Skialpinizmus

3x víťaz Bokami Západných Tatier

2x Víťaz Red Bull 400

Roman Ďurný - ľadový hokej

 Anaheim Ducks (NHL)  / Tulsa Oilers

2.najlepší brankár MS juniorov 2018

 

Matúš a Jakub Sukeľovci - ľadový hokej

Sparta Praha / ZOH 2018 / HC Košice

Najlepší strelec Slovenska na MS 2019

 Alena Stevens - dlhý triatlon

Slovenský IRONMAN rekord - 9:06:29

Víťazka CzechMan 1/2 IRONMAN 2020 

5.miesto - PRO - IRONMAN 70.3 Budapest 

Sašo Slafkovský - Vodný slalom

3x celkový víťaz Svetového pohára

RTVS: G-B-S - Tím Alexander Slafkovský 2019

Zistite kto dôveruje mne a mojej práci

Martina som oslovil keď som uveril, že mi to môže pomôcť v tréningu a o tom som sa aj presvedčil. Potreboval som zároveň upraviť svoju hmotnosť a najmä znížiť telesný tuk. Recepty sú jednoduché na prípravu a trénuje sa mi po nich ľahko. V mádežníckych kategóriách s výživa veľmi nerieši, ale za mňa čím skôr si každý chalan na tom zvykne - tým lepšie pre neho.
Šimon Nemec - ľadový hokejNew Jersey Devils
Najviac som potrebovala pomoc s načasovaním jedla, v rôznych prípadoch či už po alebo pred tréningom a samozrejme kedy je najlepšie doplniť, ktoré makronutrienty. Mohla som viac spoznať a vnímať svoje telo a získala som úplne nový obzor ohľadom stravovania vďaka čomu som bola pripravená podávať lepšie výkony za čo mu veľmi ďakujem. Očakávala som profesionálny prístup s dostatočnými vedomostami, čo sa mi aj osvedčilo. Vždy som sa veľmi tešila na naše spoločné stretnutie. Odporučila by som ho nie len športovcom, ale aj všetkým ľuďom ktorí sa chcú o sebe a svojom tele dozvedieť viac.
Dominika Škorvánková - futbal10 násobná futbalistka SR / HSC Montpellier
Martina som oslovil pretože som potreboval nejakou cestou schudnúť bez toho aby ma to negatívne ovplyvnilo na výkone a sile. Posmelila ma aj komunikácia so Sašom Slafkovským s ktorým Martin spolupracuje už dlhšiu dobu a čakal som teda že celkom jednoduchou cestou dosiahnem potrebnú váhu bez toho aby som sa musel trápiť. Nielenže sa mi podarilo dosiahnuť požadovanú váhu a naučiť sa ako pracovať s výživou v športe, ale zmena jedálnička mi priniesla do športu viac energie a pomohla mi pripraviť sa na tréningy aj preteky najlepšie ako som mohol. Momentálne všetko ide ako má a viem že keď potrebujem niečo v tomto ohľade, môžem sa na spoľahnúť že od Martina dostanem tú najlepšiu radu :)
Jakub Grigar - vodný slalomStriebro - LOH Tokyo 2021
Martin je profesionál po každej stránke. Všetko, čomu sa venuje myslí úprimne a vedomosti ktorými disponuje ďaleko presahujú "štandard". Veľmi si ho vážim ako človeka aj ako odborníka v oblasti dietoterapie a problematiky pohybovej aktivity. Ako jeden z mála odborníkov vyniká empatiou a profesionálnou komunikáciou, ktorá je v dnešnej dobe veľmi vzácna. Nemá vyhranený názor, na problematiku sa pozerá triezvo a rozsah jeho znalostí sa dokonale dopĺňa s bohatými skúsenosťami. Mám tú česť s Martinom spolupracovať v niekoľkých projektoch zaoberajúcich sa zlepšovaním zdravia obyvateľstva. Vrelo odporúčam zveriť sa do Martinových rúk, do rúk skutočného profesionála!
Michal PáleníkExpert na výživu / Extrémne premeny
Martina som oslovila na odporúčanie našich ďalších vrcholových športovcov a trénerov. Potrebovala som pomôcť ohľadne výživy, resp. s miernou redukciou váhy. Následne som si chcela hlavne udržať hmotnosť počas sezóny a naučiť sa čo najviac nového ohľadne výživy. A čo sa zmenilo? V podstate takmer celý môj režim stravovania, naučila som sa čo je vhodné a čo nie, avšak stále je na čom pracovať. Na začiatku sme komunikovali veľmi intenzívne a momentálne riešime vždy operatívne výživu podľa špecifickej časti sezóny. Môžem povedať, že som naozaj spokojná :)
Eliška Mintálová - vodný slalom3. miesto na ME do 23 rokov / Finále LOH Tokyo 2021
Eliška Mintálová - vodný slalom
Ako profesionálny športovec som si uvedomil, že je potrebné sa zaujímať o všetky zložky prípravy, nielen o samotný tréning, ale aj o stravu a výživu. Potreboval som si spraviť jasno v tom, kedy, koľko a akou formou prijímať živiny v strave a výživových doplnkoch. Prioritou bolo a je zlepšenie a zrýchlenie regenerácie. Počas dlhodobej spolupráce som sa naučil ako manipulovať s jedlom a doplnkami tak, aby sa dostavil požadovaný efekt. Martina odporúčam pokiaľ si športovec a vieš, že nieje jedno čo do seba počas dňa dávaš. Ale taktiež všetkým bežným ľuďom čo si myslia, že stačí iba cvičiť či športovať a zanedbávajú výživu.
Alexander Slafkovský - vodný slalom3-násobný vítaz Svetového pohára / 8x zlato na MS
Už pár rokov si moje stravovacie obzory rozširujem vďaka Maťovi Čupkovi a fakt, že sa profesionálne venuje športovej výžive je pre mňa obrovským bonusom. Počas cesty SNP chalanom namiešal menu, ktoré fungovalo 100% aj po 600km bežeckej záťaži. Môžem povedať, že sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich ultra akcií, na ktorého rady je 100% spoľah. Inak to nebolo ani pri plánovaní BBBU, kde je strava a suplementy základný kameň úspechu. Proste koho iného poprosíš o radu, keď potrebuješ cez pretek vystravovať bežca, ktorý musí vydržať bežať dlho a ešte dlhšie? Jedine človeka, ktorý rozumie filozofii športovca, má bohaté vedomosti a verí vo víťazstvá. Najväčšiu pomoc vidím v schopnosti nakombinovať stravu tak, aby bola nie len funkčná, ale aj chuťovo akceptovateľná. Lebo nie je nič horšie ako nútiť vyčerpaného športovca pchať do seba stravu, ktorá mu nechutí. Je oslobudzujúce pri takýchto extrémnych výkonoch vedieť, že máš za sebou človeka, ktorý to vie a v prípade akýchkoľvek problémov operatívne pomôže a po výkone rozanalyzuje prípadnú príčinu, čím sa môžes zase rýchlejšie posunúť a nemusíš strácať čas metódou pokus-omyl👌
Martin Hatala & Katka HybenováUltrabežci / Cesta SNP za 9 dní
Pred ťažkou letnou prípravou sme sa chceli vyhnúť obávanej strate hmotnosti a navyše sme potrebovali pribrať - hlavne na svaloch. Jednoducho sme si nemohli dovoliť strácať kilogramy pri intenzívnej záťaži ako doteraz. Maťo nám ukázal ako sa stravovať správne a zároveň jednoducho. Doteraz sme síce konzumovali veľa (aj sladkého) avšak takýto jedálniček neobsahoval potrebné živiny a vôbec to nestačilo vzhľadom na záťaž vrcholových športovcov. Vďaka kvalitnému výživovému plánu a cielenej doplnkovej výžive sme nielen pribrali svalovú hmotu, ale dokonca vymizla neprirodzená chuť na sladké. Odporúčame určite všetkým profesionálnym športovcom, ktorí sa chcú posunúť o level vyššie alebo sa stravujú rovnako zle a nekvalitne ako ešte donedávna aj my. My sme Maťovi vďační a svoj účel to splnilo nad očakávania!
Matúš & Jakub Sukeľ - ľadový hokejSparta Praha / SR "A"
Sme rodina, ktorá má mladého hokejistu čo potreboval schudnúť a zorientovať sa v strave. Nemali sme predstavu v čom spočíva takáto spolupráca. Najväčšou zmenou bolo uvedomenie si koľko chýb robíme pri denných činnostiach ako je samotná príprava jedla a stereotypy v stravovaní. Teraz vieme kde hľadať správne proteíny alebo čo spôsobia malé zmeny ako zaradenie strukovín či orechov. Po našej skvelej skúsenosti, by som Martina odporučila každému, kto chce lepšie spoznať svoj jedálniček. Kým človek nemá takúto skúsenosť, tak to nevie oceniť :-)
Jožko Socha & rodičia - Ľadový hokejSpeeders Petržalka / Kroni Hockey
Potreboval som schudnúť, ale nie štýlom hladovania, zhodenia 10 kíl, čo boli hneď naspať - tak ako som to skúšal už mnohokrát. S Martinom som sa naučil ako premýšlať o jedle v dlhodobom horizonte a zladiť si to s rôznymi tréningami. Niekedy piberám doslova "aj z vody", ale teraz už viem, že môžem zjesť aj pizzu a hamburger - ak to správne načasujem. Som človek, ktorý si jedlo chce vychutnávať a nie vážiť každý gram makroživín. Okrem toho, že som trvalo schudol - už konečne viem čo si môžem kedy dovoliť, aby to tak aj ostalo.
Roman Durný - ľadový hokejAnaheim Ducks / Tulsa Oilers
Martina sme oslovili po tom ako sme vyskúšali všetky možnosti ako zvýšiť Simčinu výkonnosť a aby sme ju udržali zdravú. Predtým bola pre nás otázka stravovania takmer úplne nepodstatná, no ako sa nakoniec ukázalo, bol to ten posledný diel skladačky. Maťo bol a je úžasný v tom, ze dokázal namotivovať 12 ročnú babu tak, aby zmenila svoje stravovacie návyky a aby pochopila, že byť v ideálnej forme nie je len o tréningu. Celý čas s nami konzultoval, komunikoval, radil... Po roku spoluprace musíme povedať, že Simčina výkonnosť išla hore a čo je najdôležitejšie, ani raz nebola chorá! Za nás veľké ďakujem nielen za rady, ale za jeho celkovo pozitívny pristup. To, čo robí, robí zo ❤ a na maxi. profi úrovni 👍
Simona Jurigová - plávanievicemajsterka SR U13
Už dlhšiu dobu som potreboval ako hokejový brankár pomôcť s nabratím svalovej hmoty a celkovej hmotnosti. Spolupráca s Martinom mi veľmi pomohla, pochopil som zmysel toho čo, kedy a ako mám jesť. Viem si podľa toho nastaviť či chcem udržať váhu alebo pribrať podľa typu záťaže. Za toto všetko mu ďakujem. Odporučil by som Martina hlavne ľuďom, ktorým chýbajú znalosti o význame jedla a jeho časovaní v rámci dňa. Ak sa chcete naučiť sami si nastaviť stravu podľa vlastných cieľov - určite ho oslovte!
Patrik Kozel - ľadový hokejMHK Liptovský Mikuláš
Martina som oslovila kedže sa venujem športu takmer na vrcholovej úrovni a viem že strava je dôležitá k tomu aby som sa systematicky zlepšovala a dosahovala progres. Na tréningoch ma často chytil velký hlad a potom večer som jedla všetko čo som videla. Moja telesná váha raz klesala a raz rapídne stúpala čo je pri skialpinizme a pohybe hore kopcom veľmi nevhodné. Moje očakavania spolupráce sa naplnili. Cez tréningy nemávam hlad a mám viac energie. Myslela som si že jedávam veľa, ale naopak pri analýze stravovanie sme zistili, že som jedla málo a aj preto sa mi paradoxne nikdy nedarilo zhodit nadbytočné kilečká. Jeho komunikácia a spôsob akým rozdáva informácie je výborný - navyše sa neustále aktívne zaujíma o aktuálny stav počas dlhodobého procesu spolupráce. Odporúčam ho každému kto sa chce naučiť stravovať samostatne a trvalo udržateľne.
Laura Kovárová - skialpinizmusZOH mládeže Lausanne 2020