Martin v médiách

Kde všade ste ma mohli vidieť alebo počuť? 

Ak chceš vidieť či počuť rozhovor tak klikni na dané logo. 

Rozhovor TV Markíza - Čo sú funkčné potraviny? 1/2

Rozhovor TV Markíza: Čo sú funkčné potraviny? 2/2

RTVS: G-B-S - Tím Alexander Slafkovský 2019

Rozhovory pre TV Liptov na aktuálne témy

Slovak Telekom: Firemný manažment zdravia

Spot pre Delimano Nutribullet smoothie maker

Som spoluautor 2 slovenských bestsellerov:

Kniha 107 neodolateľných smoothie receptov - 16 €

Túto unikátnu knihu Ti vrelo odporúčam! Viac info na odkaze nižšie kde ju môžeš rovno aj kúpiť. Osobne sa ku nej dostaneš aj v LM Training Centre.

Kniha 107 neodolateľných FIT receptov - 16 Eur

Našlapané recepty odo mňa a ďalších TOP odborníkov. Viac info na odkaze nižšie kde ju môžeš rovno aj kúpiť. Osobne sa ku nej dostaneš aj v LM Training Centre.


Zistite kto dôveruje mne a mojej práci

Ako profesionálny športovec som si uvedomil, že je potrebné sa zaujímať o všetky zložky prípravy, nielen o samotný tréning, ale aj o stravu a výživu. Potreboval som si spraviť jasno v tom, kedy, koľko a akou formou prijímať živiny v strave a výživových doplnkoch. Prioritou bolo a je zlepšenie a zrýchlenie regenerácie. Počas dlhodobej spolupráce som sa naučil ako manipulovať s jedlom a doplnkami tak, aby sa dostavil požadovaný efekt. Martina odporúčam pokiaľ si športovec a vieš, že nieje jedno čo do seba počas dňa dávaš. Ale taktiež všetkým bežným ľuďom čo si myslia, že stačí iba cvičiť či športovať a zanedbávajú výživu.
Alexander Slafkovský - vodný slalom3-násobný vítaz Svetového pohára / 8x zlato na MS
Martin je profesionál po každej stránke. Všetko, čomu sa venuje myslí úprimne a vedomosti ktorými disponuje ďaleko presahujú "štandard". Veľmi si ho vážim ako človeka aj ako odborníka v oblasti dietoterapie a problematiky pohybovej aktivity. Ako jeden z mála odborníkov vyniká empatiou a profesionálnou komunikáciou, ktorá je v dnešnej dobe veľmi vzácna. Nemá vyhranený názor, na problematiku sa pozerá triezvo a rozsah jeho znalostí sa dokonale dopĺňa s bohatými skúsenosťami. Mám tú česť s Martinom spolupracovať v niekoľkých projektoch zaoberajúcich sa zlepšovaním zdravia obyvateľstva. Vrelo odporúčam zveriť sa do Martinových rúk, do rúk skutočného profesionála!
Michal PáleníkExpert na výživu / Extrémne premeny / CEO "Planeat"
Martina som oslovil pretože som potreboval nejakou cestou schudnúť bez toho aby ma to negatívne ovplyvnilo na výkone a sile. Posmelila ma aj komunikácia so Sašom Slafkovským s ktorým Martin spolupracuje už dlhšiu dobu a čakal som teda že celkom jednoduchou cestou dosiahnem potrebnú váhu bez toho aby som sa musel trápiť. Nielenže sa mi podarilo dosiahnuť požadovanú váhu a naučiť sa ako pracovať s výživou v športe, ale zmena jedálnička mi priniesla do športu viac energie a pomohla mi pripraviť sa na tréningy aj preteky najlepšie ako som mohol. Momentálne všetko ide ako má a viem že keď potrebujem niečo v tomto ohľade, môžem sa na spoľahnúť že od Martina dostanem tú najlepšiu radu :)
Jakub Grigar - vodný slalomMajster Európy U23 / 5.miesto OH Rio 2016
Pred ťažkou letnou prípravou sme sa chceli vyhnúť obávanej strate hmotnosti a navyše sme potrebovali pribrať - hlavne na svaloch. Jednoducho sme si nemohli dovoliť strácať kilogramy pri intenzívnej záťaži ako doteraz. Maťo nám ukázal ako sa stravovať správne a zároveň jednoducho. Doteraz sme síce konzumovali veľa (aj sladkého) avšak takýto jedálniček neobsahoval potrebné živiny a vôbec to nestačilo vzhľadom na záťaž vrcholových športovcov. Vďaka kvalitnému výživovému plánu a cielenej doplnkovej výžive sme nielen pribrali svalovú hmotu, ale dokonca vymizla neprirodzená chuť na sladké. Odporúčame určite všetkým profesionálnym športovcom, ktorí sa chcú posunúť o level vyššie alebo sa stravujú rovnako zle a nekvalitne ako ešte donedávna aj my. My sme Maťovi vďační a svoj účel to splnilo nad očakávania!
Matúš & Jakub Sukeľ - ľadový hokejSparta Praha / SR "A"
Martina som oslovil keď som uveril, že mi to môže pomôcť v tréningu a o tom som sa aj presvedčil. Potreboval som zároveň upraviť svoju hmotnosť a najmä znížiť telesný tuk. Recepty sú jednoduché na prípravu a trénuje sa mi po nich ľahko. V mádežníckych kategóriách s výživa veľmi nerieši, ale za mňa čím skôr si každý chalan na tom zvykne - tým lepšie pre neho.
Šimon Nemec - ľadobý hokejHK Nitra / najmladši obranca extraligy
Potreboval som schudnúť, ale nie štýlom hladovania, zhodenia 10 kíl, čo boli hneď naspať - tak ako som to skúšal už mnohokrát. S Martinom som sa naučil ako premýšlať o jedle v dlhodobom horizonte a zladiť si to s rôznymi tréningami. Niekedy piberám doslova "aj z vody", ale teraz už viem, že môžem zjesť aj pizzu a hamburger - ak to správne načasujem. Som človek, ktorý si jedlo chce vychutnávať a nie vážiť každý gram makroživín. Okrem toho, že som trvalo schudol - už konečne viem čo si môžem kedy dovoliť, aby to tak aj ostalo.
Roman Durný - ľadový hokejAnaheim Ducks / Tulsa Oilers
Už dlhšiu dobu som potreboval ako hokejový brankár pomôcť s nabratím svalovej hmoty a celkovej hmotnosti. Spolupráca s Martinom mi veľmi pomohla, pochopil som zmysel toho čo, kedy a ako mám jesť. Viem si podľa toho nastaviť či chcem udržať váhu alebo pribrať podľa typu záťaže. Za toto všetko mu ďakujem. Odporučil by som Martina hlavne ľuďom, ktorým chýbajú znalosti o význame jedla a jeho časovaní v rámci dňa. Ak sa chcete naučiť sami si nastaviť stravu podľa vlastných cieľov - určite ho oslovte!
Patrik Kozel - ľadový hokej SM-liiga U20 / SR "18"
Martina som oslovila na odporúčanie našich ďalších vrcholových športovcov a trénerov. Potrebovala som pomôcť ohľadne výživy, resp. s miernou redukciou váhy. Následne som si chcela hlavne udržať hmotnosť počas sezóny a naučiť sa čo najviac nového ohľadne výživy. A čo sa zmenilo? V podstate takmer celý môj režim stravovania, naučila som sa čo je vhodné a čo nie, avšak stále je na čom pracovať. Na začiatku sme komunikovali veľmi intenzívne a momentálne riešime vždy operatívne výživu podľa špecifickej časti sezóny. Môžem povedať, že som naozaj spokojná :)
Eliška Mintálová - vodný slalom3. miesto na ME do 23 rokov
Eliška Mintálová - vodný slalom
Martina som oslovila kedže sa venujem športu takmer na vrcholovej úrovni a viem že strava je dôležitá k tomu aby som sa systematicky zlepšovala a dosahovala progres. Na tréningoch ma často chytil velký hlad a potom večer som jedla všetko čo som videla. Moja telesná váha raz klesala a raz rapídne stúpala čo je pri skialpinizme a pohybe hore kopcom veľmi nevhodné. Moje očakavania spolupráce sa naplnili. Cez tréningy nemávam hlad a mám viac energie. Myslela som si že jedávam veľa, ale naopak pri analýze stravovanie sme zistili, že som jedla málo a aj preto sa mi paradoxne nikdy nedarilo zhodit nadbytočné kilečká. Jeho komunikácia a spôsob akým rozdáva informácie je výborný - navyše sa neustále aktívne zaujíma o aktuálny stav počas dlhodobého procesu spolupráce. Odporúčam ho každému kto sa chce naučiť stravovať samostatne a trvalo udržateľne.
Laura Kovárová - skialpinizmusZOH mládeže Lausanne 2020
Martina sme oslovili po tom ako sme vyskúšali všetky možnosti ako zvýšiť Simčinu výkonnosť a aby sme ju udržali zdravú. Predtým bola pre nás otázka stravovania takmer úplne nepodstatná, no ako sa nakoniec ukázalo, bol to ten posledný diel skladačky. Maťo bol a je úžasný v tom, ze dokázal namotivovať 12 ročnú babu tak, aby zmenila svoje stravovacie návyky a aby pochopila, že byť v ideálnej forme nie je len o tréningu. Celý čas s nami konzultoval, komunikoval, radil... Po roku spoluprace musíme povedať, že Simčina výkonnosť išla hore a čo je najdôležitejšie, ani raz nebola chorá! Za nás veľké ďakujem nielen za rady, ale za jeho celkovo pozitívny pristup. To, čo robí, robí zo ❤ a na maxi. profi úrovni 👍
Simona Jurigová - plávanievicemajsterka SR U13
Martin som oslovila pretože som potrebovala pomôcť so správnym stravovaním, úpravou hmotnosti a doplnením poznatkov ohľadom doplnkov výživy pre športovcov. Najmä zníženie hmotnosti mi pomohlo rapídne zvýšiť výkonnosť a časy na vode. Veľmi mi pomohol jedálniček na mieru pri ktorom som zistila, ktoré potraviny môžem a v akom množstve a aký je pitný režim dôležitý. Pomohol mi s výberom vhodných doplnkov výživy v určitých fázach športovej prípravy a taktiež som sa na našich stretnutiach dozvedela mnoho nových informácií o strave a stravovaní. Páči sa mi forma komunikácia prostredníctvom appky WhatsApp a jeho flexibilita pretože kedykoľvek som potrebovala pomôcť alebo poradiť bol si k dispozícii.
Monika Škáchová - vodný slalom3. miesto na MS do 23 rokov
Ako bývalý futbalista na vrcholovej úrovni sa snažím udržiavať v čo najlepšej fyzickej kondícii, žiť zdravo a prenášať to spolu s manželkou aj na naše dve deti - byť im dobrým vzorom. Mám rád jednoduchých ľudí a na druhej strane ľudí, ktorí veľmi dobre rozumejú tomu čo robia. Martin mi jednoducho, ale efektívne ukázal smer akým sa mám uberať v oblasti výživy a zdravého životného štýlu. Napriek tomu, že som už mal nejaké skúsenosti a vedomosti, to čo mi dal Martin ma prenieslo míľovými krokmi ďaleko vpred. Jednoznačne by som ho odporučil každému kto hľadá hlavne kvalitného a skúseného odborníka, dobrého človeka - kamaráta, ktorý chce naozaj pomôcť a nasmerovať ho k dokonalej samostatnosti.
Maroš Sokol