Je možné chudnúť a cítiť sa lepšie bez toho, aby som musel/a jesť to čo mi nechutí a držať drastické diéty? 

Predstavte si chutné jedlo, ktoré vám vylepší postavu a kondíciu.

Zabudnite na hladovanie, počítanie kalórií a návaly chuti na sladké.

Poďme spoločne objaviť ten najlepší jedálny lístok pre vás osobne!

Získajte raz a navždy skvelú postavu a dostatok energie na každý deň!

Dokážem vám pomôcť v prípade, že:

Bojujete s únavou

Už od rána postrádate energiu a v práci to nie je o nič lepšie? A po príchode domov by ste si najradšej ľahli do postele? Silnou zbraňou sú tie správne potraviny!

Trpíte nadváhou alebo obezitou

Chceli by ste vyriešiť svoj problém natrvalo? Cítite, že vysoká hmotnosť reálne znižuje kvalitu vášho života? Začnime ho spoločne meniť k lepšiemu!

Aktívne športujete

Zaujíma vás rýchlejšia regenerácia či zlepšenie športového výkonu? Jedlo je veľmi silná zbraň - napredujte rýchlejšie pomocou optimálnej výživy!

Ste zodpovedný rodič

Záleží vám na zdravom vývine svojich potomkov? Či už vaše dieťa aktívne športuje alebo trpí nadváhou - ste to práve vy kto v ňom buduje návyky pre celý život.

Potrebujete pribrať

Každý vám závidí koľko toho môžete zjesť, ale vy to považujete skôr za prekliatie? Riešenie je oveľa jednoduchšie ako by sa mohlo zdať!

Chcete ušetriť

množstvo času, energie a peňazí investovaných do neustálych pokusov a omylov.

Pravdepodobne Vás sklamem v prípade, že:

Chcete bleskové riešenie

pomocou "zázračných" piluliek či koktejlov na chudnutie. Ak nemáte ochotu meniť svoje stravovacie návyky a životný štýl tak si pravdepodobne nebudeme rozumieť.

Prečo je tento systém stravovania výnimočný?

Diagnostika a anamnéza

Podrobne si zmapujeme váš životný štýl a nájdeme príčiny súčasného stavu. Zhodnotíme stravovacie návyky a preferencie, aby vám jedlá z nutričného plánu skutočne chutili. Budete sa na ne dokonca tešiť!

Žiadne váženie a počítanie

Všetko potrebné vyrátam za vás a pripravím min. 10 plnohodnotných variantov jedál na každú dennú dobu. Jedlá budú v praktických kuchynských mierach, aby ste nestrácali čas vážením. Tomu hovorím flexibilita!

Trvalo udržateľný systém

Samozrejmosťou je nadväzujúca konzultácia aj po odovzdaní jedálnička. Tak, aby ste sa naučili všetko podstatné a ďalej vedeli kráčať sami. Tentokrát však bez nezmyselného hladovania či jo-jo efektu!

Alergény a intolerancie

Tento systém tvorby nutričného plánu bol vyvíjaný v spolupráci s lekármi a je využívaný aj v rámci liečby pacientov. V prípade potreby vieme pri dosahovaní cieľa zohľadniť akékoľvek potravinové alergie či intolerancie.

Spolupráca s TOP odborníkmi

Úzko spolupracujem s odborníkmi v oblasti genetiky, farmakológie či obezitológie, aby som bol schopný posúdiť váš stav komplexne a navrhnúť najoptimálnejšie riešenie situácie.

Dostupnosť potravín

Nebudeme sa spoliehať na žiadne exotické bobuľky. Vďaka diagnostike budeme vedieť pracovať s tým na čo ste zvyknutý. Nepredávam žiadne doplnky výživy a všetky látky sa budeme snažiť nahradiť prirodzenou stravou.

Pozrite sa ako bude prebiehať naša spolupráca

1. Komplexná anamnéza životného štýlu a potravinových preferencií

Pomocou detailného formulára zistím čo najviac údajov o vašich cieľoch, motivácií, telesnom zložení, životospráve a takisto zdravotnej a pohybovej anamnéze. Vyradíme aj prípadné alergény a potravinové intolerancie. Nemenej dôležitý je dotazník potravinových preferencií, ktorý je určujúci pre výslednú podobu jedálnička.

2. Analýza a vyhodnotenie stravovacích návykov

Do formulára, ktorý vám zašlem budete po dobu 5 - 7 dní zaznamenávať čo a koľko ste zjedli, vypili. Koľko ste sa hýbali a ako ste spali. Na základe získaných údajov vieme zistiť množstvo aj kvalitu skutočne prijatej energie, sacharidov, bielkovín, tukov, vitamínov či minerálov. Práve týmto spôsobom vieme zistiť reálne príčiny a pôvod vášho súčasného stavu.

3. Nový stravovací režim

Všetky vstupné dáta pretavím do personalizovaného dokumentu presne pre vás. To znamená minimálne 10 variantov jedál na každú dennú dobu v ideálnom množstve energie a živín. Je len na vás pre ktoré jedlo sa rozhodnete a na čo budete mať práve chuť. Súčasťou katalógu receptov sú aj menu varianty pre bezproblémové stravovanie v reštauráciách. Získate tak ohromnú flexibilitu - bez nutnosti nasledovať striktný rozpis.

4. Individuálne odporúčania pre maximálny účinok

Pri odovzdaní jedálnička (osobne alebo online) vám zároveň navrhnem individuálne opatrenia pre najefektívnejšie dosiahnutie cieľa. Počas aplikácie nového režimu v praxi spoločne preberieme všetky vaše otázky a pripomienky. Približne po 1 mesiaci nasleduje nadväzujúca konzultácia kde si zhodnotíme doterajší progres a urobíme potrebné úpravy tak, aby ste mohli ďalej úspešne kráčať sami. Prípadne ďalšie konzultácie sú vecou dohody.

Zistite kto dôveruje mne a mojej práci

Čo sa o mne hovorí?

Ako profesionálny športovec som si uvedomil, že je potrebné sa zaujímať o všetky zložky prípravy, nie len o samotný tréning, ale aj o stravu a výživu. Potreboval som si spraviť jasno v tom, kedy, koľko a akou formou prijímať živiny v strave a výživových doplnkoch. Prioritou bolo a je zlepšenie a zrýchlenie regenerácie. Počas dlhodobej spolupráce som sa naučil ako manipulovať s jedlom a doplnkami tak, aby sa dostavil požadovaný efekt. Martina odporúčam pokiaľ si športovec a vieš, že nieje jedno čo do seba počas dňa dávaš. Ale taktiež všetkým bežným ľuďom čo si myslia, že stačí iba cvičiť či športovať a zanedbávajú výživu.
Alexander Slafkovský8-násobný majster sveta vo vodnom slalome
Potrebovala som sa naučiť stravovaniu, ktoré mi nebude odoberať energiu a pomôže zdravo schudnúť. Užívam si všetko čo k dobrému, vyváženému jedlu patrí! A popritom mi ubudlo 7 kg na váhe a 11 cm na páse :-) Spolupráca s Martinom mi pomohla aj pri pohľade na potraviny tzn. chleba a prílohy k jedlu nie sú žiadny strašiak, ktorý je prísne zakázaný, práve naopak. Určite ho odporúčam ľudom, ktorí majú problémy s trávením alebo potrebujú schudnúť. Pod jeho vedením sa nemáte čoho báť! Je to odborník, ktorý vás vždy usmerní, poradí a hlavne podporí. Človek, ktorý sa vzdeláva, aby mohol pomáhať. Odporúčam všetkými 10-timi!
Anna PrísažnáZdravotníčka
Martin je profesionál po každej stránke. Všetko, čomu sa venuje myslí úprimne a vedomosti ktorými disponuje ďaleko presahujú "štandard". Veľmi si ho vážim ako človeka aj ako odborníka v oblasti dietoterapie a problematiky pohybovej aktivity. Ako jeden z mála odborníkov vyniká empatiou a profesionálnou komunikáciou, ktorá je v dnešnej dobe veľmi vzácna. Nemá vyhranený názor, na problematiku sa pozerá triezvo a rozsah jeho znalostí sa dokonale dopĺňa s bohatými skúsenosťami. Mám tú česť s Martinom spolupracovať v niekoľkých projektoch zaoberajúcich sa zlepšovaním zdravia obyvateľstva. Vrelo odporúčam zveriť sa do Martinových rúk, do rúk skutočného profesionála!
Michal PáleníkExpert na výživu / Extrémne premeny
Martina som oslovil lebo som chcel vyriešiť hlavne svoj zdravotný problém, ktorý vplýval na všetko ostatné (kondička, psychika, rodinný život). Krvné testy a dna boli pre mňa znepokojujúce a zároveň hlavný motor premeny. Po 6 mesiacoch sa toho zmenilo dosť veľa. Hmotnosť klesla o 10 kg, kľudový tep počas dňa sa znížil z 90+ na 65-70. Kyselina močová, pečeňové testy aj triglyceridy sa dostali konečne do normy. Celý čas som mal pocit skôr kamarátskeho ako klientského prístupu - SUPER !! Martin sa snaží byť lepší, očakáva výsledky, zaujíma sa ako sa komu darí a ak nie tak hľadá riešenie. Cele to musím zhodnotiť tak, že "stretnúť sa s Martinom a osloviť ho bolo jedno z TOP rozhodnutí v mojom živote, ktoré som urobil."
Milan Mikuláš IT manažér
Pred ťažkou letnou prípravou sme sa chceli vyhnúť obávanej strate hmotnosti a navyše sme potrebovali pribrať - hlavne na svaloch. Jednoducho sme si nemohli dovoliť strácať kilogramy pri intenzívnej záťaži ako doteraz. Maťo nám ukázal ako sa stravovať správne a zároveň jednoducho. Doteraz sme síce konzumovali veľa (aj sladkého) avšak takýto jedálniček neobsahoval potrebné živiny a vôbec to nestačilo vzhľadom na záťaž vrcholových športovcov. Vďaka kvalitnému výživovému plánu a cielenej doplnkovej výžive sme nielen pribrali svalovú hmotu, ale dokonca vymizla neprirodzená chuť na sladké. Odporúčame určite všetkým profesionálnym športovcom, ktorí sa chcú posunúť o level vyššie alebo sa stravujú rovnako zle a nekvalitne ako ešte donedávna aj my. My sme Maťovi vďační a svoj účel to splnilo nad očakávania!
Matúš & Jakub SukeľSlovan Bratislava / MHK 32 L. Mikuláš
Takže Maťa som oslovila na základe odporúčania a bolo to spočiatku kvôli zdravotným problémom, s čím súviselo aj zhotovenie jedálnička. Výsledkom bolo, že som pociťovala omnoho viacej energie počas dňa, ktorá bola rovnomernejšie rozložená, zlepšila sa mi aj taká maličkosť ako kvalita vlasov, nechtov a taktiež čiastočne aj trávenie. Hlavne ma už netrápia až tak večerné návaly prejedania sa a nájazd do chladničky ako predtým,s čím sa trápim už strašne dlhú dobu. Páči sa mi, že to celé prebieha v priateľskej atmosfére a vzájomnej dôvere. Žiadne formálne stretnutie, ktoré končí odovzdaným jedálničkom. Martin proste hľadá spôsoby, ako pomôcť a vyriešiť daný problém. Vôbec neľutujem rozhodnutie, že som sa zverila práve jemu - bola to perfektná investícia do samej seba. Určite ho neváhajte osloviť. Ste v správnych rukách :) !
Marcela Karcolová
Martina som oslovila prvýkrát hlavne kvôli zníženiu hmotnosti po operácii kolena. Spolupráca s ním bola na vysokej úrovni, jednoducho – bola som spokojná! Následne teda naša spolupráca pokračovala, nakoľko som si uvedomila, že pre vrcholového športovca je výživa veľmi dôležitá. Vysvetlil mi ako všetko spolu súvisí najmä ako sa stravovať pred a po tréningu aby telo dostalo všetky živiny, potrebné na kompletnú regeneráciu a zlepšenie výkonu. Vypracoval pre mňa výživový plán aj s dôrazom na detaily ako sú vitamíny či minerály. Spoluprácu s Martinom si neviem vynachváliť a odporúčam ho aktívnym športovcom ako aj „normálnym“ ľudom.
Romana KiapešováĽadový hokej
Potrebovala som zmeniť svoju životosprávy a samozrejme aj úbytok na váhe. S Martinom sme začali spolu trénovať vo fitku, kde mi ukázal a hlavne ma naučil, že nie všetko je o strojoch, ktoré sú tam, ale že najlepšie sa maká s vlastným telom. Strávili sme spolu fakt tvrde odmakané hodiny po ktorých sa dostavil aj viditeľný výsledok a ja som sa vďaka tomu opäť „vtrepala“ do obľúbených džínsov! Môžem povedať, že jeho postoj je naozaj profi a na vysokej úrovni, pretože zvládať ženskú náladovosť je fakt, že makačka! Už len pre toto by som Martina odporúčala všetkým ženám, ktoré majú strach so spolupráce s mužom. Baby no stress – on je fakt tá správna voľba! 😉
Monika Brodňanová
Môj život sa príchodom dcérky Žanetky veľmi zmenil. Mám na mysli aj popôrodné kilečká. Oslovila som Martina, pretože som mala možnosť dopočuť sa o jeho množstve skúseností, pozitívnom a osobitom prístupe ku klientom. Nesklamal ma. Mojim cieľom bolo oi. kompletne zmeniť životosprávu a naučiť sa množstvo informácií ktoré by som neskôr zúročila pri stravovaní celej mojej rodinky. Obzvlášť prínosná bola exkurzia v obchode, ktorá mi umožnila spoznať zblízka tie správne potraviny a naučiť sa vytriediť tie, ktoré vôbec nepotrebujem. Martin mi pomohol, konečne som spokojná so svojou postavou, a to prinieslo aj môj pozitívnejší prístup k svojmu telu. Odporúčam ho všetkým ktorí cítia potrebu zmeniť životný štýl a nevedia ako pritom postupovať…
Katarína Kozáková
Martina som oslovila na základe referencie od mojej švagrinej Kataríny. Mám za sebou pár (ne)úspešných chudnutí, ktoré sa skončili jo-jo efektom. Veľmi som túžila schudnúť, ale na to som potrebovala zmeniť svoje stravovacie návyky - no nemala som predstavu ako to urobiť. Ešte donedávna som sa stravovala podľa kuchyne "starých materí". Momentálne sa teším z toho, že vďaka Martinovi je moje stravovanie správne. Skončila moja poobedná únava a chuť na sladké takmer úplne zmizla. Dokonca som sa naučila samostatne variť a pripravovať jedlá z jedálneho lístka. Spoluprácu s ním odporúčam všetkým ľuďom, ktorí túžia po lepšej postave bez opakovaného chudnutia a priberania. Vykročte sa správnu cestu za pomoci odborníka akým je Martin!
Adriana Kozáková
Ako bývalý futbalista na vrcholovej úrovni sa snažím udržiavať v čo najlepšej fyzickej kondícii, žiť zdravo a prenášať to spolu s manželkou aj na naše dve deti - byť im dobrým vzorom. Mám rád jednoduchých ľudí a na druhej strane ľudí, ktorí veľmi dobre rozumejú tomu čo robia. Martin mi jednoducho, ale efektívne ukázal smer akým sa mám uberať v oblasti výživy a zdravého životného štýlu. Napriek tomu, že som už mal nejaké skúsenosti a vedomosti, to čo mi dal Martin ma prenieslo míľovými krokmi ďaleko vpred. Jednoznačne by som ho odporučil každému kto hľadá hlavne kvalitného a skúseného odborníka, dobrého človeka - kamaráta, ktorý chce naozaj pomôcť a nasmerovať ho k dokonalej samostatnosti.
Maroš Sokol
Ahoj, ak toto čítaš tak si na webe Martina Čupku a ja som Michal Popelář – mladý chalan, čo sa popri svojej 9 – 17 práci venuje beauty, wellnessu a umeniu. Osud a moja dobrá kamoška mi priniesli do cesty Martina. Dali sme „kávu“ a išli sme na to. Martinove služby som využil vo fitku pri osobnom tréningovom pláne, ktorý mi zostavil (a ja som ho dodržiaval) a jeho rady som počúval aj pri upravovaní môjho jedálnička. Výsledky nenechali na seba dlho čakať. A ja som s nimi bol (aj stále som !!! ) nadmieru spokojný. Nespájam moje meno s kadekým ale s Martinom ho kľudne spojím. Vážim si ho za jeho profesionálne poradenstvo a jeho individuálny prístup ku svojím klientom (teda aj ku mne). A môžem ho smelo odporučiť aj Tebe ! See ya
Michal Popeláŕ Manažér logistiky
U Martina si vážíme toho, že nezůstává jen u základních znalostí, ale neustále se nejrůznějšími způsoby vzdělává a vyhledává nové informace, které zkvalitňují jeho práci jako kondičního trenéra, tak i výživového poradce a lektora nejrůznějších vzdělávacích akcí. Je to skvělý lektor, který dokáže posluchače zaujmout a dnes je již pevným článkem našeho slovenského týmu. Zařadili jsme ho taky do týmu lektorů realizujících speciální krátkodobý kurz Sportovní výživa, o který je mimořádný zájem a realizujeme jej jak v Bratislavě , tak v Košicích. Já osobně mohu doporučit jeho služby všem, kteří si uvědomili, že jedině zdravý životní styl je správná cesta k zachování si pevného tělesného i duševního zdraví a kondice do vysokého věku.
Ing. et Ing. Vladimír KleschtHlavný lektor a zakladateľ inštitútu Welko v ČR
S pribúdajúcim vekom som si čoraz viac uvedomoval potrebu postaviť sa zodpovedne ku svojmu životu a životospráve zároveň. Po získaní základných návykov a poznatkov z oblasti výživy som „pričuchol“ aj ku cvičeniu. Znervózňovalo ma ubúdanie svalov a chcel som byť schopný vykonávať moje obľúbené činností. Ku rozvíjaniu kondície by sa malo pristupovať odborne, aby sa eliminovalo riziko zranenia – tento predpoklad Martin určite spĺňa. Celoživotný stres a ne-pohyb dnešnej doby sa vždy musí nejakým spôsobom kompenzovať – u mňa je to striedma, no správna výživa a cielený pohyb. Martina odporúčam každému kto sa rozhodol pristúpiť ku celkovej zmene životosprávy a chce byť zodpovedný voči vlastnému telu.
Ivan StachoAktívny penzista - 76 rokov (!)
Ako otec, podnikateľ a športovec sa snažím nájsť správnu cestu v životospráve a napredovaním v oblasti sebarozvoja. Martina som zažil ako lektora na kurze športovej výživy kde som si chcel utriediť informácie a dozvedieť sa a naučiť sa niečo nové. Po kurze som určite upustil od striktnosti na nejaký výživový smer. Začal som dbať skôr na kvalitu, jednoduchosť a pôvod potravín. Pri športovej výžive som viac-menej robil správne kroky k premene postavy. Ako rozdielové vnímam najmä Martinove trefné doporučenia ohľadom časovania suplementov a jedla pred a po tréningu. Tie som si osvojil a aplikoval v praxi. Určite by som odporučil celý kurz inštitútu Welko každému, kto sa vážnejšie zaujíma o výživu a pohyb.
Anton MajtánPodnikateľ a vášnivý športovec

Aké je moje vzdelanie a kvalifikácia?

Neustále hľadanie kvalitných informácií považujem za nevyhnutnosť. Absolvoval som množstvo kľúčových školení a seminárov. Všetky teoretické poznatky sa snažím overovať v praxi tak, aby boli zrozumiteľné a použiteľné. Som neustále študujúci Diplomovaný nutričný terapeut a taktiež absolvent odboru Vzdelávanie dospelých a personálny manažment. Toto všetko dennodenne využívam pri koučingu a poradenstve. 

Som presvedčený, že človek, ktorý sa prestal vzdelávať – pomaly, ale isto mentálne odumiera.

Čo všetko môžete získať a za akú cenu?

Môžete byť bez obáv. Máte moje slovo! 

Žiadne doplnky a čarovné kapsule

Nebudem vám predávať ani zázračné tablety ani koktejly. Nerobím MLM marketing. Mojim cieľom je naučiť vás samostatnosti pri výbere a príprave skutočného jedla.

Spolupráca s TOP odborníkmi

Spolupracujem so špičkou v oblasti genetiky, farmakológie či obezitológie, aby som bol schopný posúdiť váš stav komplexne a navrhnúť optimálne riešenie.

Finančná aj fyzická dostupnosť potravín

Nebudeme sa spoliehať na žiadne "exotické bobuľky". Vďaka diagnostike budeme pracovať s tým na čo ste zvyknutý. Väčšinu vecí kúpite aj v malých potravinách a za prijateľnú cenu.

Interpretácia a nadväzujúce konzultácie

Odovzdaním nutričného plánu sa nič nekončí - práve naopak! Aj následne pravidelne komunikujeme a snažíme sa nájsť optimálny spôsob ako aplikovať všetko do praxe.

Nazrite dovnútra osobného nutričného plánu:

Vyberte si ten najlepší balíček pre seba!

BASIC
199 Eur
1 mesiac
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce viverra dui et dolor tristique, id auctor.
Vstupná konzultácia - zdravotná a osobná anamnéza (60 min.)
Analýza stravovacích návykov na úrovni mikroživín (7 dní)
Osobný nutričný plán: 50-70 chutných receptov na mieru
Interpretácia plánu (90 min.) + individuálne opatrenia pre optimalizáciu stravovania, spánku a životosprávy
Denná komunikácia (email / messenger / telefón) pri aplikácií do praxe po dobu 4 týždňov
Bioimpedančná diagnostika telesného zloženia (vstupná a výstupná)
Výstupná konzultácia s vyhodnotením a inštrukciami dalšie kroky
+ možnosť pokračovať v spolupráci za zvýhodnených podmienok
SPORT - PREMIUM
449 Eur
3 mesiace
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce viverra dui et dolor tristique, id auctor.
Prémiová služba pre profesionálnych športovcov

Myslíte, že je to vysoká cena ak sa Vám podarí dosiahnuť všetko po čom túžite? 

Ste pripravení investovať do niečoho na čom skutočne záleží? Alebo máte chuť míňať peniaze na veci, ktoré z dlhodobej perspektívy neprinášajú žiadnu hodnotu? Premýšľajte čo všetko vám zrazu umožní nový životný štýl. Aká bude kvalita vášho života? Ktoré ďalšie sny si chcete splniť? 

Kedy je ten najlepší čas začať meniť svoju budúcnosť? Odpoveď nájdete vo videu.


Pozrite si aj 10 najčastejšie kladených otázok a odpovede 

Milujem sladkosti a asi bez nich neviem fungovať. Budú aj v nutričnom pláne?

Samozrejme. Nárazové obmedzenie sladkej chuti sa nemusí vyplatiť. Budeme hľadať alternatívne formy sladenia a postupne znižovať závislosť na cukre. Neprirodzene častá chuť na sladkosti sa bude postupne strácať. Po čase vám bude stačiť na dosiahnutie rovnakého pocitu oveľa menšie množstvo sladidla.

Stravujem sa formou denného menu v reštauráciách. Budem si musieť nosiť odteraz krabičky s obedom?

Krabičky sú síce skvelé, ale nie sú nutnosťou. V katalógu receptov nájdete aj tzv. "menu varianty" - to znamená bežne dostupné jedlá v rámci slovenských reštaurácií. Budete tak mať k dispozícií jednoduché riešenie bez nutnosti prestať sa stravovať formou denného menu.

Budem si musieť vážiť jedlo na váhe alebo počítať kalórie?

Z mojich skúseností vyplýva, že váženie jedla je z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Ako oveľa efektívnejšie sa javí získanie citu pre množstvo jedla na základe kuchynských mier ( lyžica, kopček, naberačka apod.). Časom teda získate jasnú predstavu o optimálnom množstve jedla. Čo sa týka počítania energie - tieto údaje vyrátam za vás a premietnem ich do spomínaných praktických kuchynských mier. Skvelé však?

Na koľko dní bude vypracovaný jedálniček?

V bežných podmienkach netvorím tzv. "denné jedálničky" v ktorých sú presne dané raňajky, obed či večera. Predstavte si, že máte chuť na sladké raňajky, ale v pláne je omeleta! To nie je príliš flexibilné však? Na každú dennú dobu bude k dispozícií min. 10 variánt jedál - všetky sú plnohodnotné a energeticky rovnocenné. Viete si teda vyskladať obrovské množstvo rôznych denných jedálničkov v závislosti od aktuálnych preferencií. Pri 5 denných jedlách a 10 variantoch pri každom z nich máte vám vyjde 100 000 rozličných možností kombinácie pre každý deň. Stačí vám to?

Čo v prípade, že som veg(etari)án alebo trpím potravinovou alergiou či intoleranciou?

Žiadny problém. Pri tvorbe výživového plánu vieme zohľadniť aj toto. Laktóza, mliečna bielkovina, lepok či iné rizikové látky budú jednoducho vyradené ale zoznam receptov bude napriek tomu pestrý. Úplne chápem aj situáciu kedy preferujete vegetariánsky či vegánsky spôsob života. Jedálniček to bude plne rešpektovať a dôraz bude kladený na kompenzáciu potenciálne nedostatkových látok a vhodné kombinácie rastlinných potravín.

Budem musieť zaradiť aj nejaké doplnky výživy?

Na prvom mieste je príjem všetkých potrebných makro aj mikroživín (vitamíny, minerály, stopové prvky) z prirodzených a nespracovaných potravín. Pokiaľ nastal výrazný deficit určitej látky alebo ju nevieme z rôznych dôvodov prijať z týchto zdrojov (napr. bielkoviny alebo omega-3 mastné kyseliny) tak môžeme zvažovať doplnkovú výživu. Nikdy nie v opačnom poradí! (tzn. najprv doplnky a potom bežná strava). Nepracujem pre žiadnu MLM firmu a poskytujem poradenstvo - nie zázračné tabletky.

Bojím sa, že nové potraviny nebudem poznať a budú ťažko dostupné. Čo s tým?

Vo videu vyššie ste si mohli všimnúť, že základom spolupráce je analýza stravovacích návykov a formulár potravinových preferencií. Vďaka tomuto získam prehľad o potravinách, ktoré poznáte na ktoré ste zvyknutý. Tie sú aj základom nutričného plánu, a teda sa nemusíte obávať, že vám nové jedlá nebudú chutiť alebo ich nebudete poznať. Častokrát nie je problémom konkrétne potravina, ale jej množstvo, kombinácia alebo čas konzumácie. Väčšinu potravín kúpite bez problémov v bežných potravinách.

Akým spôsobom budeme v kontakte počas spolupráce? S čím všetkým môžem počítať?

Po vyplnení anamnestického dotazníka a záznamu skonzumovaného jedla sa vám ozvem telefonicky a ujasním si detailne informácie z vašej strany. V priebehu nasledujúcich 5 pracovných dní dôkladne zanalyzujem váš jedálniček, identifikujem najväčšie nedostatky a navrhnem opatrenia a priority pre zlepšenie. Zároveň vypracujem individuálny nutričný plán s min. 10 variantami receptov a individuálnymi odporúčaniami pre optimalizáciu životosprávy. Interpretácia prebehne osobne alebo online a po mesiaci nás čaká nadväzujúca konzultácia kde doladíme celý systém ešte viac. Počas celej tejto doby pravidelne komunikujeme (email, messenger, telefón). Ďalšie konzultácie sú možné v rámci vzájomnej dohody.

Prečo je nutné také množstvo informácií pred samotnou spoluprácou?

Dôvod je jasný. Čim viac vstupných informácií o vás dokážem pozbierať - tým viac vám dokážem pomôcť. Ak má byť výsledný dokument aj odporúčania skutočne personalizované tak jednoducho nemáme iné východisko :-) Zdravotná, rodinná aj kondičná anamnéza, dotazník potravinových preferencií či záznam skonzumovaných jedál poskytujú neoceniteľné údaje o vašich individuálnych zvláštnostiach. Celá zmena životného štýlu bude trvalá jedine vtedy ak sa oprieme o vaše doterajšie základy a skúsenosti!

Je cena za službu adekvátna jej hodnote? Nie je to príliš veľa?

Uznávam, že cena nie je pre každého nízka. Vážim si však svoje vedomosti, investované prostriedky do vzdelania (školy, kurzy, certifikáty) a aj svoj čas. Najväčšiu zodpovednosť však pociťujem ku vám - preto pristupujem ku všetkému na 100% a v profesionálnej kvalite. Mohol by som to robiť lacnejšie, ale naštrbilo by to celý proces spolupráce a nedostali by ste plnú hodnotu a individuálny prístup. Ja som sa však rozhodol poskytnúť to najlepšie čo viem! A koniec- koncov? Myslíte si,že je to vysoká cena za to, ak sa Vám podarí dosiahnuť všetko po čom túžite? :-)