Pomáham ľuďom získať viac energie a dosiahnuť trvalé zdravie.

"Nasledujúci príbeh vznikol na základe skutočných udalostí. Akákoľvek podobnosť s (vašou) realitou nie je náhodná. Úprimne verím, že máme niečo spoločné. Presvedčte sa sami..."

Na školení s Vladom Zlatošom
Ranná show Teleráno na Markíze
Reklamná kampaň pre Delimano smoothie mixér
s Michalom Páleníkom a Barbarou Svieženou
V cieli a na ceste zároveň

Čupka! Na váhu! Zase máš najviac kíl?! A teraz sa držať hrazde! Ako vždy...0 sekúnd! S pohľadom do zeme odchádzam späť na lavičku...

Spomínam na školské časy. Obaly od sladkostí a sáčky od šišiek som s obľubou "odkladal" medzi matrace v gauči. Jedlo mi skrátka veľmi chutilo! Klasické "posmievačky" od okolia mi ukrajovali veľké kúsky so sebavedomia. Všetci tí čo jedli rovnaké sladké buchty a čokoládky však nevyzerali tak "mohutne" ako ja.  Čím viac som tomu nerozumel tým viac jedla som bol schopný zjesť...

Šport mi nebol cudzí - avšak bez systému a pravidelnosti sa nediali žiadne zázraky. Hral síce futbal (asi ako každý chlapec) - a o čo menej talentu som mal - o to viac bojovnosti a oduševnenia som vkladal do hry. Ešte na strednej škole ma z pohľadu na šalát striasalo, ale majonézové bagety a záviny mi išli dolu krkom ako po masle! Bod zlomu vyvrcholil na VŠ v Prešove. Internátne bambino a dehydrované sáčkové jedlá neboli žiadne terno, no ľady sa pohli v oblasti pohybu.

V roku 2009 mi učaroval floorball. O dva roky neskôr som hral v najvyššej celoštátnej súťaži - florbalovej extralige. Postupom času som zistil, že zdanlivo nedosiahnuteľné ciele sa približujú míľovými krokmi. Narazil som na blog Vlada Zlatoša, ktorý mi pomohol pospájať si útržky dovtedy získaných poznatkov. A o pár rokov neskôr sme prednášali spoločne na školení - pre mňa brutálny highlight!

Vyriešenie vlastného problému mi otvorilo oči a rozhodol som sa zájsť ešte ďalej

Práve počas vysokej školy som sa rozhodol spojiť svoj formálny obor (Personálny manažment a andragogika) so svojou vášňou v zdokonaľovaní systému životosprávy. Inými slovami: Pomáhať ľudom objaviť ich vlastné schopnosti cítiť sa skvele - či už je cieľom krajšie telo, lepšia kondícia alebo viac energie.

Teleráno a článok prečítaný >20.000 krát

Hned po promóciách prišli prvé certifikáty z oblasti výživy a tréningu, ale hlavne praktické skúsenosti. Odštartovalo to prácou pre sieť poradní Svět zdraví v roku 2014. Dennodenná práca konzultanta sa pre mňa stala vrcholom sebarealizácie. Perfektné zamestnanie za ktoré som doteraz úprimne vdačný!

Podarilo sa mi moje prvé vystúpenie v živom prenose TV Markíza. Na gymnáziu som miloval slohové práce a tak som začal písať blog. Jeden z prvých článkov si prečítalo 20000 (!) ľudí. Ďalší vyšiel dokonca už vtedy v časopise FitŠtýl - proste začali sa diať veci! 

Vykročenie mimo svoje pohodlie

V roku 2015 prišiel další bod zlomu. Zobral som osud (rozumej živobytie) do vlastných rúk. Žiadna pravidelná výplata. Žiadne "istoty". Iba stúpajúca viera vo vlastné schopnosti a hodnotu svojho času. Prišli dalšie školenia a dôležité kontakty. Dokonca som účinkoval v TV reklame. Začal som prednášať na rekvalifikačných kurzoch Welko. 

Do toho som spoznal úžasnú ženu, vďaka ktorej som rástol oveľa rýchlejšie. Nielen ako partner. Ale aj v roli výživového poradcu, kondičného trénera, lektora či autora. Prijal som obrovskú zodpovednosť vzdelávať odborníkov čo zlepšujú život ďalším ľuďom. Prišiel náš prvý bestseller, po ňom druhý a ešte úspešnejší... 

Zistil som, že  ak mám jasnú víziu tak získam dar vidieť príležitosti aj tam kde ostatní ľudia nevidia nič. 

Nie je to teda o tom čo sa Ti stane, ale čo s tým spravíš! 

Som nesmierne vďačný za moje veľké brucho a nulovú kondíciu! Ako je to možné? Keby som pred rokmi nepotreboval riešiť svoje problémy tak by som možno doteraz nedal dopustiť na sladké buchty, šunkovú penu s 5 rožkami a farebné nápoje. Nemal by som ani poňatia o tom, aký obrovský vplyv na organizmus a zdravie predstavuje skonzumované jedlo. 

Objavil som cestu ako jesť a žiť VEDOMEJŠIE a na ňu pozývam aj vás. 

Som na ceste, ktorá je zároveň cieľom. Ceste neustáleho bádania a celoživotného vzdelávania. Je to dennodenné hľadanie spôsobov ako u ľudí zlepšovať stravovacie návyky a životosprávu. Pomáham druhým objaviť ich vlastné schopnosti uspieť a cítiť sa skvele. Veriť im viac ako si veria oni sami.  Učím ľudí prebrať zodpovednosť voči svojmu telu i životu. Telo je predsa jediné miesto v ktorom strávime zvyšok svojho života. Oplatí sa teda vedieť sa o neho postarať - súhlasíte? 

 

Moje vzdelanie a kvalifikácia

Verím, že ten kto sa prestal vzdelávať – pomaly, ale isto mentálne odumiera.

Neustále hľadanie kvalitných informácií považujem za nevyhnutnosť. Absolvoval som množstvo kľúčových školení a seminárov. Všetky teoretické poznatky sa snažím overovať v praxi a formulovať tak, aby boli zrozumiteľné a použiteľné. Som neustále študujúci Diplomovaný nutričný terapeut a taktiež absolvent odboru Vzdelávanie dospelých a personálny manažment. Toto všetko dennodenne využívam pri svojom poradenstve a koučingu.

Môj PDF odborný profil nájdete TU.

Prečo nie som len ďalší z množstva "výživových poradcov"?

 • Nie som predajca doplnkov výživy

  Nepredávam zázračné suplementy na ktorých by ste sa stali závislí. Výživové doplnky používam len v opodstatnených prípadoch. Vždy ponúkam viacero alternatív a konečnú voľbu nechávam na vás.
 • Nejde o kilogramy, ale o trvalú zmenu

  Za koniec spolupráce nepovažujem redukciu kilogramov. Spokojný som až vtedy keď vidím zmenu v hlave. Iný pohľad na potraviny, postoj k životu a dlhodobé riešenie.
 • Nie som len produktom víkendového školenia pre poradcov

  Neustále si prehlbujem svoju kvalifikáciu a učím sa od najlepších v obore. Počas mojej 6 ročnej praxe neustále overujem teoretické poznatky v praxi.
 • Netlačím "jedálničky" na počkanie

  Ešte viac času ako samotnej tvorbe výživového plánu venujem zberu informácií o individuálnych zvláštnostiach. Analýza stravovacích návykov, životného štýlu či mentálnych "spúšťačov" problému sú predpokladom dlhodobej úspešnosti. Celý proces vylepšujem aj vďaka mentorom z rôznych oblastí ako psychológia, medicína či farmácia.