Volám sa Martin Čupka a vítam Vás na mojom blogu!

Nasledovné riadky Vám pomôžu lepšie sa zorientovať na tejto stránke. Verím, že Váš čas je drahocenný a tak Vám ho chcem ušetriť. Poďme teda zistiť čo máme spoločné!

To, že ste sem zavítali určite nie je náhoda. Tak ako Vy, aj ja chcem mať každý deň v prvom rade veľa energie a sily na to čo ma baví. Predstavte si, že viete vedome ovplyvniť hladinu Vašej vitality, zdravotný stav, výkyvy chutí a nálad alebo úroveň športového výkonu. Bolo by to pre Vás zaujímavé?

O tom či sa Vám to podarí rozhoduje množstvo kvalitných informácií, ktoré viete použiť vo vlastných individuálnych podmienkach. Práve tie sa snažím nachádzať a tým pádom reálne meniť svoj život. Ak je táto predstava pre Vás atraktívna tak si jednoducho vyberte z kategórie článkov a začítajte sa. Toto sú aj zároveň hlavné témy, ktorým sa venujem:

  • Výživa a recepty –  Chcem vám pomôcť vytvoriť si vlastný systém stravovania. V supermarketoch prebieha neustály súboj o spotrebiteľa. Vedomosti sú Vaše najsilnejšie zbrane!
  • Pohyb a tréning – Nemusí Vás baviť cvičenie. Pohyb je však zábavný takmer pre každého. Nájdite si ten svoj a presvedčte sa o výhodách, ktoré prináša pestrosť a pravidelnosť pohybu.
  • Ebooky a publikácie – Ucelené dokumenty, ktoré vám pomôžu napredovať a lepšie sa zorientovať v konkrétnej problematike. Nájdete tu tiež bezplatné pomôcky a nástroje pre Vaše osobné zlepšovanie.
  • Postoje a životný štýl – Každý deň robíme dôležité rozhodnutia. Mojim cieľom je zmena postojov a myšlienok ľudí smerom k samostatnosti a proaktivite (zdravie / výživa / pohyb apod.)

Potrebujete poriadne nakopnutie alebo len malú inšpiráciu?

Cítite, že máte motiváciu niečo zmeniť avšak neviete čoho sa chytiť? Je úplne normálne, že spočiatku si budete pripadať ako na rozbúrenom mori protichodných informácií. Aj ja som vo svojich začiatkoch blúdil v labyrinte pokusov a omylov. Každé zakopnutie na mojej ceste bolo novou a nevyhnutnou skúsenosťou.

Potrebujete pevné základy na vybudovanie neotrasiteľného úsudku. Na začiatok Vám odporúčam stiahnuť si zadarmo eBook TOP 7 Princípov optimálnej výživy a životosprávy. Praktické inštrukcie Vám pomôžu nabrať ten správny smer a dosiahnuť reálne zmeny vo vašom živote.

Prečo by ste mali veriť práve mne?

Pokiaľ chcete stručné a jasné fakty – kliknite si jednoducho na môj PDF odborný profil. To, čo ma priviedlo až sem vyplýva z mojej minulosti, o ktorej sa dozviete v príbehu o mne.

Prehľad o realizovaných aktivitách nájdete TU. Osobné referencie si pozriete TU.

Aké sú moje ciele a moja vízia?

Myslím si, že človek bez ochoty vzdelávať sa, posúvať sa neustále ďalej je skutočne ľahkou obeťou rôznych záujmových skupín. Takýto človek potom jednoducho uverí tomu, že „mapa jeho života“ je už dávno vopred daná a jeho jedinou možnosťou je nasledovať ju. Píšem a tvorím hlavne pre tých, ktorí si chcú vylepšiť systém svojej životosprávy a urobiť krok mimo svoju zónu komfortu.

Nehľadám ideálne riešenia, ktoré budú fungovať krátkodobo a povedú ku zlyhaniu (recidíve). Praktický život je podľa mňa o hľadaní udržateľného systému, ktorý povedie ku trvalému zdraviu. Krátkodobé zásahy (napr. diétne systémy) vedú často k dlhodobým problémom. Rozhodujú pevné návyky a zručnosti. Ak teda robíte aspoň 80% vecí správne tak vzniká priestor pre 20% zaváhaní a „úletov“.

Naučiť sa postarať o svoje telo je práca na celý život a na plný úväzok. Vytvárajte si vlastný úsudok a trénujte kritické myslenie. Získate tak neotrasiteľné základy, ktoré vás zachránia v mori protichodných informácií o výžive a životospráve.

Ako ostaneme v kontakte?

  1. Hneď na úvod veľmi pohodlné a jednoduché riešenie. Vždy keď vyhodím nový článok tak si ho nájdete v maili. Stačí sa prihlásiť TU. Žiadny spam ani trápne reklamy. Vždy len niečo čo Vám môže pomôcť alebo inšpirovať. Ak Vás to omrzí môžete sa kedykoľvek jedným klikom odhlásiť. Za odmenu Vám obratom pošlem e-book, kde sa dozviete TOP 7 Princípov optimálnej výživy.
  2. Veľa aktivity prinášam aj na Facebooku. Neváhajte navštíviť moju fanpage a odoberať príspevky
  3. Najmladším zástupcom zo skupiny sociálnych médií je môj účet na Instagrame. Nájdete tam zavše niečo z prírody alebo jedla.

Držím Vám palce a verím, že sa tu budete cítiť „ako doma“.

V prípade akýchkoľvek otázok sa na mňa môžete obrátiť pomocou doleuvedených kontaktov.